STUDIO RELAX JANA - TELČ

nadpis_pruh.gif, 4,7kB
obrazek_studiorelay obrazek_studiorelay obrazek_studiorelay obrazek_studiorelay

Vítejte na stránkách StudioRelaxJana - Telč

Všeobecně o masážích

Pro zvýšení efektu masáže doporučujeme dodržovat tyto zásady:

Pitný režim – min 2 – 3 litry nealko tekutin po masáži - při masáži dochází k aktivaci lymfatického systému a tím i ke zvýšení uvolnění toxinů – proto je potřeba dodržovat pitný režim, aby se vyčistil organismus a toxiny odešly z těla pryč.

Po masáži se vyvarovat prochladnutí uvolněných svalů. Při prochlazení se svaly stáhnou a vznikají svalové spazmy a účinek masáží je tímto výrazně snížen. Může dojít ke zhoršení stavu svalové hmoty. Nevystavovat 24 hodin zvýšené fyzické námaze.

Kontraindikace:

Masáž se neprovádí při požití alkoholických nápojů, omamných látek, zánětlivých, infekčních a horečnatých onemocněních, bezprostředně po jídle. V případě kožních problému masírované oblasti. Při poškození svalů a kosterního systému.

Relaxační masáž – na uvolnění těla a mysli

Jemná masáž s aromaterapií, svíčkami a hudbou. Účinky spočívají v uvolnění svalstva a podporují harmonii v těle. Masírování navodí relaxaci a odpočinek od stresu. Tato masáž je výborná proti bolestem zad, šíje a migrénám. Odpočinek od starostí běžného života.

Masáž obličeje lávovými kameny

Tato masáž je vhodná pro všechny tipy pokožky a pro všechny věkové kategorie. Oproti manuální masáži obličeje má daleko hlubší účinky na obličej a na podkoží. Zajišťuje hluboké uvolnění svalů za podpory teplých kamenů. Má detoxikační účinky. Uvolňuje z podkoží a z oblasti ztuhlých svalů obličeje odpadní látky a různé toxiny, které se podílejí na procesu stárnutí a tvorbě vrásek. Podporuje napnutí pokožky a její elasticitu, přitom zajišťuje snížení zčervenání pokožky při použití tepla a chladu. Zajišťuje hlubokou eliminaci toxinů, uvolnění blokád a lymfatickou drenáž podkoží. Harmonizuje a uzemňuje energie. Pro svoje blahodárné účinky regenerace pleti, relaxaci obličeje a celkové uvolnění, se stává vyhledávanou terapií nejen u žen, ale i u mužů. Kontraindikace

Masáž neprovádíme při následujících potížích

 • infekční onemocnění a nachlazení
 • kožní choroby, nebo ekzémy
 • zánětlivá onemocnění v oblasti hlavy, nebo otevřené rány
 • po popáleninách, nebo spáleninách ze slunce
 • vysoký nitrooční tlak

Baňkování

Baňkování je vhodná doplňková metoda klasických masáží. Pochází z Číny a je stará několik tisíc let. Při baňkování působíme tak jako při akupunktuře na aktivní body nebo na celé oblasti svalů. Baňkování dokáže odstranit bolesti páteře a pohybového aparátu a také příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů. B. spočívá v přikládání nádobek na pokožku. Vzduch v baňce při aplikaci vytvoří podtlak a ta se přisaje na kůži. Vlivem masáže baňkami se zlepšuje periferní oběh krve, lymfy, mezi tkáňové tekutiny. Odstraňují se projevy městnání, zvyšuje se výměna látková a dýchání kůže masírované částí těla. Kůže se stává pružnější, zvyšuje se její odolnost vůči teplotním a mechanickým faktorům, zlepšuje se napínání svalů. Zvyšuje se jejich tonus, elasticita. Při působení vakuové terapie dochází k oddělení extraktu tukových potních žláz.

Kontraindikace: masáž se neprovádí při

 • zánětlivém onemocnění dýchacích orgánů
 • při horečce
 • vysokém krevním tlaku
 • zánětů žil, křečových žílách
 • těhotenství

Kua-ša

Starobylá technika masáže – používá se k podpoře krevního oběhu a životodárné energie čchi, ale důležitým vedlejším efektem je také rozproudění tělesných tekutin a odstranění různých odpadních a toxických látek z hlubších vrstev tkáně. Tuto techniku můžeme používat kdykoliv řešíme akutní nebo chronické bolesti svalů a kloubů.

Při provádění masáže kua-ša vytváříme na kůži sání a podtlak ( pomocí speciální „destičky“), který pumpuje stagnující tělesné tekutiny k povrchu a nahrazuje je čistými, které urychlí regeneraci problematické oblasti.

Kontraindikace: masáž se neprovádí při

 • zánětlivém onemocnění dýchacích orgánů
 • při horečce
 • vysokém krevním tlaku
 • zánětů žil, křečových žílách
 • těhotenství

Jana Prokopová - tel +420 603 183 625 - email:studiorelaxjana@seznam.cz - IČO: 01977491
Mládkova 173, Podolí - Telč - PSČ 588 56
obrazek_rss obrazek_facebook
©2014 Atelier Magdalena Křenková a StudioRelaxJana